Menu
!OLB_0460

Lenka Cafourková

Lenka Cafourková Ďuricová (nar. 30. 10. 1986) pochází z Uničova. Po absolvování Základní umělecké školy v Uničově byla v roce 2002 přijata na Konzervatoř v Brně do třídy MgA. Petra Julíčka. V rámci studia ztvárnila hlavní roli v opeře La canterina J. Haydna a roli Bellindy v opeře Dido a Aeneas Henryho Purcella.

V letech 2008–2013 studovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (ped. vedení Natalia Romanová-Achaladze). Bakalářské studium ukončila absolventskou rolí Popelky ve Veselohře na mostě Bohuslava Martinů (další role: hl. postava v Pucciniho stejnojmenné opeře) a magisterské studium završila rolí Mařenky v Prodané nevěstě Bedřicha Smetany.

Účastnila se také mistrovských pěveckých kurzů u Petera Dvorského, Reginy Renzowé a Gabriely Beňačkové (2010 a 2011). V roce 2010 vystupovala na koncertu mladých talentů ve Vídni ( „Morgenstern“). Je laureátkou Písňové soutěže Bohuslava Martinů v Praze.

Již pět let působí externě v Janáčkově divadle v Brně (Pamina- Papageno hraje na kouzelnou flétnu, Osud – L. Janáček) a v roce 2013 debutovala jako Mařenka ve Smetanově Prodané nevěstě v Moravském divadle v Olomouci, kde také v únoru 2015 ztvárnila roli Vendulky ve Smetanově Hubičce.

V roce 2014 se představila také jako La Folie v opeře Platée J. Ph. Rameaua v rámci Znojemského hudebního festivalu (česká premiéra, natočeno Českou televizí), za kterou byla  nominována  v širší nominaci na cenu Thálie pro rok 2014. V rámci Znojemského hudebního festivalu 2016 se představila jako Zerlina v Mozartově opeře Don Giovanni.

Od roku 2013 spolupracuje sólově i sborově s Czech Ensemble Baroque.

Lenka Cafourková Ďuricová se věnuje převážně opernímu, ale také operetnímu repertoáru, písním a koncertnímu vystupování.