Menu

Virgil Hartinger

06 virgil3

Virgil Hartinger vyrůstal v hudební domácnosti a už v raném dětství se seznámil s klasickým zpívaným repertoárem. Virgil je vyhledávaným sólistou, který zvládne velmi rozsáhlý repertoár. Recenzenti obdivují jeho přirozenou a expresivní muzikálnost, ale i jeho hřejivý a zvonivý témbr.

Jeho kariéra se velmi rychle rozvinula na poli oratorního zpěvu. Obsáhne vše od rolí v Bachových Janových pašijích, přes Händelova oratoria, Beethovenova Krista na hoře Olivetské, Mendelssonova Pauluse až k Pucciniho Mši Gloria.

Mezi jeho operní role patří Mengone v Haydnově Lékárníkovi, několik rolí v Brittenově Snu noci svatojánském nebo Pinkerton v Madam Butterfly. V opeře debutoval v roce 2008 v Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu, kde se představil jako Cirene ve Wildererově opeře Giocasta a za ni byl velmi vychvalován hudebními kritiky. Virgil se aktuálně objeví v roli Pylada v Gluckově opeře Ifigenie na Tauridě.

Virgil vystudoval Eastman School of Music (NY) a Mozarteum v Salzburgu. Studoval postgraduálně na Oberlin College v Ohiu s Richardem Millerem. Během několikanásobné účasti na festivalu Marlboro Music ve Vermontu se zdokonalil jako vedoucí zpěvák a komorní hudebník.

Pravidelně vystupuje na prestižních festivalech a v koncertních síních jako např. na Salcburském mezinárodním hudebním festivalu, Händelově festivalu v Göttingenu, Beethovenfestu v Bonnu, Gent Flanders festivalu, festivalové hale v Baden-Badenu, Barbican centru v Londýně nebo v Carnegie Hall.