Menu

Kamila Mazalová

05 Mazalova-Kamila-07

Pochází z Ostravy. Svá hudební studia začala jako houslistka. Po studiu na gymnáziu navštěvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a později Institut pro umělecká studia při Ostravské univerzitě v oboru sólový zpěv, v obou případech ve třídě doc. Drahomíry Míčkové.

V současné době působí v pražském souboru Collegium 1704, který pod uměleckým vedením  Václava Lukse uvádí zejména díla českého barokního génia J. D. Zelenky. V Národním divadle v Praze s tímto souborem spoluúčinkuje v inscenaci Radúz a Mahulena v režii J. A. Pitínského (hudba Vít Zouhar). Jaké sólistka tohoto ansámblu vystoupila na prestižních festivalech Evropy (La Chaise-Dieu, Sablé, Pontoise, Festival Oude Muziek aj.). Podílela se také na řadě nahrávek Collegia 1704, např.: J. D. Zelenka – Officium defunctorum & Requiem (2011), Responsoria (2012), J. S. Bach – Mše h moll (2013).

Na jaře 2009 a 2011 se představila v Janáčkově opeře Brno jako Malý Arab, Mladý námořník a Chasseur v opeře Julietta B. Martinů v režii J. Nekvasila.

Ve spolupráci s cembalistkou a hráčkou na hammerklavier Monikou Knoblochovou uvádí zejména písňovou literaturu klasicistního období (J. V. Tomášek, L. Koželuh, J. Haydn). V roce 2014 pro Český rozhlas společně natočily CD písní J. V. Tomáška.

V současné době spolupracuje také se soubory Tiburtina Ensemble (B. Sojková), Ensemble Phoenix Munich (J. Frederiksen) a Musica Aeterna (P. Zajíček).

Na podzim 2011 získala ve finále mezinárodní pěvecké soutěže ve francouzském Froville  prestižní cenu publika.

Od roku 2008 se věnuje také pedagogické činnosti v oboru sólový zpěv na Konzervatoři Jana Deyla v Praze.