Menu

Martin Schicketanz

Schicketanz-Martin-01[c_Robert_Jentzsch]

Německý barytonista, Martin Schicketanz, byl úspěšným zpěvákem už v dětských rolích v divadle ve Wittenbergu. Od roku 2008 nastoupil na akademii múzických umění v Drážďanech a pokračoval dále ve studiu zpěvu u Christiane Junghanns a Olafa Bära. Velký vliv na něj měla Britta Schwarz, Dorothee Mills a Ingeborg Danz.

S láskou se věnuje koncertním provedením oratorií a kantát. Vystupoval na různých festivalech (mezi jinými na Gstaad Menuhin festivalu ve Švýcarsku, Musikfestu ve Stuttgartu, BOZAR Festivalu v Belgii a Musikfestu Erzgebirge) pod taktovkou Hanse-Christopha Rademana, Václava Lukse, Ekkerharda Klemma a Ludgera Rémy.

Martin Schicketanz se zabývá zejména o současnou vokální hudbou a tak zpíval v opeře Zangezi ve společném projektu se skladatelskou třídou Manose Zagarise a Semperoper (operní scénou Saské státní opery Drážďany). Vystupoval i v dětské miniopeře Das Tapfere Schneiderlein v Kleinen Hausu Staatschauspiels divadelního stánku v Drážďanech. Je také členem drážďanského souboru AuditivVokal, zaměřeného na současnou vokální scénu.

Martin Schickentanz působí i v dalších souborech jako například v Dresdner Kammerchoru s dirigentem Hansem Christophem Rademanem, v Collegium Vocale s Václavem Luksem a v Collegium Vocale Gent, pod vedením Phillipa Herreweghe.