Menu

Tobias Hunger

07 Hunger-Tobias--02

Tenorista Tobias Hunger zahájil své hudební vzdělání v drážďanském chlapeckém sboru při kostele sv. Kříže Kreuzchor. Studoval zpěv u Herrmanna Christiana Polstera na Vysoké škole hudby Felixe Mendelssohna-Bartholdyho v Lipsku. Jako mezinárodně uznávaný koncertní a oratorní zpěvák věnuje zvláštní pozornost hudbě 17. a 18. století.

Opakovaně zpívá se známými soubory, orchestry a dirigenty, jako jsou Philippe Herreweghe, Georg Christoph Biller, Václav Luks, Hans-Christoph Rademann, Ludger Rémy, Wolfgang Katschner a Ludwig Güttler.

Jeho repertoár zahrnuje kromě vokálních děl Johanna Sebastiana Bacha také skladby sahající od renesance, baroka až ke klasicismu až po díla 20. a 30. let 20. století.

Úspěšně vystoupil na mnichovském Biennale jako Rabín v L’Absence od Sarah Nemtsov. V operní tvorbě zpíval role Paolina (Il matrimonio segreto), Caramella (Noc v Benátkách), Dona Ottavia (Don Giovanni), Ferranda (Cosi fan tutte), Acise (Acis a Galatea) a Basilia/Dona Curzia (Figarova svatba). Zúčastnil se mistrovských kurzů Petera Schreiera, Scota Weira, Gerdy Tuerk, Evy Randové a King´s Singers.